İndirim!

Y KUŞAĞINDAN Z KUŞAĞINA ÖYKÜLER -HIRA ULAK / YÜCEL KARTAL

95,00

-5%
(1 müşteri değerlendirmesi)

993 adet stokta

Y KUŞAĞINDAN Z KUŞAĞINA ÖYKÜLER -HIRA ULAK / YÜCEL KARTAL 100,00 95,00

“Y” KUŞAĞINDAN “Z” KUŞAĞI ÇOCUKLARINA, GENÇLERİNE ÖYKÜLER…

Düşünün bir kere… İnternet henüz icat edilmemiş, bırakın akıllı cep telefonlarını evlerin çoğunda sabit hatlı telefon bile yok. Bilgisayar icat edilmiş ama kullanımı yaygın değil. Televizyon evlere yeni yeni giriyor ama pazar günleri dışında sadece akşamları televizyon yayını var. Anlayacağınız annenizin, babanızın, dedenizin çocukluk yılları… Hiç merak ettiniz mi onların nasıl bir çocukluk geçirdiğini? Hıra Ulak’ta onların çocukluklarını okuyacaksınız. Geçmişin çocukları, bugünün çocuklarına el sallıyor. Kahramanlarımız Mustafa, Haldun, Zeynep ve diğerleri sizleri bekliyor. Onlarla köyde ata binmek ya da Karagöz oynatmak ister misiniz? Kim bilir, Hıra Ulak’ı okuduktan sonra belki de misket ya da çelik çomak
oynamak istersiniz!
Ya yetişkinler… Hıra Ulak’ı yetişkinler de keyifle okuyacak ve kendi çocukluklarına dönerek o günleri özlemle hatırlayacak.

Y KUŞAĞINDAN Z KUŞAĞINA ÖYKÜLER -HIRA ULAK / YÜCEL KARTAL için 1 değerlendirme

  1. Neslihan Yılmaz

    Yazarımızın güveni sayesinde öyküleri okuma şansım oldu. Sözüm torpilsiz, neyse o. Temiz bir Türkçe ile yazılmış. Dilin doğallığını taşıyor. Keşke hâlen okulda öğretmenlik yapsaydım, dedim. Yalnızca okutulmaz bu öyküler. Öğrencilerle etkinlik yapmaya da çok uygun. Öğrencilerimle misket oynar, öykülerin drama çalışmalarını yapardım. Ama bir yetişkin olarak da tatmin etti beni. O güzel çocukluğum zihnimde canlandı. Devamı gelecektir, bekliyorum. Kalemler hiç susmasın.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir