Hakkımızda

Genç kalemlerin yol arkadaşı, Dionysos Yayın Group. 

Merhabalar…

Dionysos Yayın Group Ailesine Hoş Geldiniz…

Dilerseniz, öncelikle yayın politikamızdan bahsedelim size. Sonrasında aklınıza takılan her soruyu yanıtlamak isteriz… Dionysos Yayın Group olarak edebiyata gönül vermiş siz değerli yazarların, kaleme aldığı eserlerin hak ettiği değeri görmesi için böyle bir çalışma yürütmekteyiz… En baştan şunu bilmenizi isteriz ki; eserinizin sayfa sayısı ne olursa olsun, tüm baskı maliyetlerini biz karşılıyoruz. ISBN Bandrol alınması, Kitabın Mail Yoluyla Tanıtım Haberleri, Sosyal Medya Reklamları, Kütüphane ve Resmi Kurumlara Gönderilecek Kitaplar. Hatta; Size Yollayacağımız Hediye Kitapların Bile TÜM MALİYETİ BİZE AİT.. Dosyanızı bize ulaştırın, sadece kapsamlı editör okuması, mizanpaj ve kapak tasarımı için tek sefere mahsus ufacık bir ücret ödeyerek eserinizi yayın dünyasına kazandıralım. “ÜCRETSİZ PAKET” “YAZAR DESTEKLİ PAKET” “GOLD PAKET” seçenekleriyle eseriniz gerçek kitapçılar ve online kitap evlerinde satışa çıksın. Sizde satılan her kitap için telif ücreti alın. Üstelik Dionysos Yayın Group ile Yazarlık kariyerinize doğru adresten başlamanın ve yayıncılığın tüm avantajları önünüze serilsin.

Eserinizi Bizlere; dionysosyayingroup@gmail.com üzerinden gönderebilirsiniz.Yayın kurulumuz en kısa zamanda sizlere dönüş sağlayacaktır.

Neden biz?

        Kitap bastırmak hiç bu kadar kolay olmamıştı! Artık  kitabınızı yayınlatmak için baskı ücreti ödemenize  gerek yok. Dosyanızı  bize ulaştırın; sadece editörlük, mizanpâj ve kapak tasarımı için ufak bir ücret  ödeyerek kitabınızı  yayın  dünyasına  kazandıralım. Eseriniz gerçek  kitapçılar  ve  online  kitap evlerinde  satışa  çıksın,  siz de satılan her kitabınız için telif ücreti alın. Üstelik tüm satışları günü gününe, online olarak takip edin!

      Tüm dünyada yayıncılığı baştan aşağı değiştiren, yeni nesil kitap bastırma yöntemi, Talep-Doğrultusunda-Baskı teknolojisi sayesinde kitabınız, her zamankinden hızlı, her zamankinden ekonomik ve olabilecek en kaliteli baskıyla satışa çıkıyor! Ve en güzeli, kitabınızın baskısının tükenmesi derdi yok. Paketi bir kez satın aldıktan sonra, her satılan kitabın etiket fiyatının %20’si hesabınıza yatırılıyor!

Rekabet; ilk kitabını yayınlayacaklar için yeni, daha önce eser yayınlamış olanlar içinse en önemli konudur. Eğer yazarlık hakkındaki planlarınız kitabınızın kitlelere ulaşması ise, size bir önerimiz var. Sunduğumuz en kapsamlı yayın paketi olan GOLD PAKET, sadece kitabın yayınlanması değil, eserin fark edilmesi ve geniş bir okur kitlesine ulaşılmasını amaçlar. Bu paket ile yazarımız, rekabet koşullarına daha güçlü cevap bulmuş olacaktır. Eseriniz; yayın piyasasında büyük olarak nitelendirilen yayıncıların eserleriyle aynı kaliteye, editör faaliyetlerine ve tasarıma sahip olacaktır. En önemli tarafı ise, ciddi telif oranı ile yazara geri dönüşüdür.

 Yayınevimizin genç kalemlere destek amaçlı olan hizmetlerinden Dionysos Yayın Group Ücretsiz Paketinde yayıncılığın bütün avantajlarını kullanabiliyorsunuz. Kitap bastırmak için ücret ödemediğiniz gibi, telif alıyor ve yazarlık kariyerinize doğru adresten başlamanın olanaklarından yararlanabiliyorsunuz.

Yanlış bilinen bir şeyi açıklamakla başlayalım. Öncelikle yazar ve yayınevi yol arkadaşıdır. Bu nedenle her iki tarafın ana gayesi eser olmalıdır. Kitabınızın ilk baskısı yapıldı, eseri elinize aldınız ve hoşunuza gitmeyen cümleler ya da imla bozuklukları fark ettiniz. Normalde böyle bir durumda yapabileceğiniz pek bir şey yok. Kitabınız adet olarak fazlaca basıldı. Yeni baskı için epey beklemeniz gerekecek. Bu paketimizdeki amaç, bu noktada yaşanacak zaman ve eserin değer kaybını önleyerek eserin hemen düzenlenmesini yaparak rafta yeniden yerini almasını sağlamak. Kitap gelen talepler doğrultusunda üretileceği için, ardından gelen ilk siparişte de kitabınız düzeltilmiş haliyle okuruna ulaşacaktır.

Çünkü; ülkemizde günlük çıkan yeni kitap sayısı çok fazla; Çünkü yılda yaklaşık olarak 400 milyon bandrol alımı yapılmakta; Çünkü korsan yayınların önüne geçilememekte; Çünkü yayınevlerinin yeni yazarları tanıtmaktan geri duruyor olması; İşte bu yüzden, rekabette bir adım önde olmalısın…

Dilerseniz genel yayın politikamızdan bahsedelim sizlere sonrasında aklınıza takılan yer olur ise cevaplamak isteriz, Dionysos yayın group olarak yeni yazarlarımızın önünü açmak adına böyle bir çalışma yürütüyoruz. Eserinizin tüm baskı maliyetini sayfa sayısı fark etmeksizin biz karşılıyoruz.    Kitabın iç sayfa tasarımı, kapak tasarım, editörlük hizmetlerini,  Kitabın ISBN ve bandrol alınması işlemlerini  Kitabın mail yoluyla tanıtım haberini, Kitabın sosyal medyada tanıtım reklamlarını Kitabın tüm diğer işlemlerini biz yapıyoruz.   Kütüphanelere ve resmi kurumlara gönderilecek olan örnek kitapların maliyetlerini biz karşılıyoruz. Yayınevi olarak kitabın satışından kazanmayı planladığımız ve yazardan baskı için 7000-8000 TL baskı ücreti istemediğimiz için kitap yayınlandıktan sonra 1 ay içerisinde 100 adet gibi cüzi bir satış sayısına Dionysos şhop  üzerinden ulaşması gerekiyor.    Kitabın sayfa sayısının bir önemi yok kaç sayfa olur ise olsun kitabın tüm baskı maliyetlerini biz karşılıyoruz. 100 adet az bir rakam olduğu için zaten bu satış rakamına ulaşılıyor. Ulaşmayacak olsa bile arada kalan az adeti kendiniz de satın alabiliyorsunuz. Yayınevi olarak herhangi başka bir kuralımız bulunmuyor. Sonrasında kitabınız D&R, Kitapyurdu, İdefix, Trendyol, GittiGidiyor, N11 gibi sitelerde ve talep eden kitapçılarda yer alıyor. Kitap satışı toplamda 750 Adet’e ulaştığında seslendiriliyor ve sesli kitap olarak yayınlanabilecek yerlerde Youtube, Spotify ve Podcast uygulamalarında kitabınız seslendirilerek yayınlanıyor. Ayrıca 1250 Adet satıştan sonra kitabınızı İngilizceye çevirerek tüm dünyada satışını ve tanıtımınızı gerçekleştiriyoruz. Telif hakkı olarak sizlere her 250 satışta bir ödenmek üzere kitabın satış fiyatı üzerinden %30 telif hakkı kazanıyorsunuz. Çoğu yayınevi gibi baskıyı matbaalarda değilde kendi bünyemizde kendi matbaamızla yaptığımız için sınırsız kitap baskı sistemi ile çalışıyoruz ve kitabınızdan bir günde ister 500 ister 5.000 adet sipariş olsun hepsini biz karşılıyor, siparişleri özenle takip ederek okurlara mümkün olan en hızlı desteği veriyoruz.    Sadece eserin basım, yayım ve dağıtımı ile ilgili olarak tahakkuk edecek olan haklar ödenmek üzere 1500 tl ücrete tabidir. Bunun dışında baskı ya da diğer işlemler için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.   Eserinizi bizlere dionysosyayingroup@gmail.com üzerinden gönderebilirsiniz. Editörlerimiz en kısa zamanda sizlere dönüş sağlayacaklar.