İndirim!

BU KİTABI OKUMALISINIZ / CENGİZ AZMAN

155,00

-6%
(14 müşteri değerlendirmesi)

983 adet stokta

BU KİTABI OKUMALISINIZ / CENGİZ AZMAN 165,00 155,00

BU KİTABI OKUMALISINIZ

CENZGİZ AZMAN

KİTAP AÇIKLAMASI;

Neden Bu Kitabı Okumalısınız?
“Teorik düşüncelerin değil, sahanın gerçeklerinin rehberliğinde yazılan bu kitabı neden okumalısınız?”
Öğrencilerini seven, mesleğine âşık, ilk öğretmenini tanıdığı günden itibaren öğretmen olmak isteyen bir öğretmen olarak tüm bileşenleriyle mesleğimdeki 25 yıllık saha tecrübelerimi teoriyle birleştirerek anlattığım kitabım elinizde.
“Bu Kitabı Okumalısınız” kitabıyla temel amacım; çocuklarımızın, gençlerimizin dolayısıyla öğrencilerimizin geleceğine şekil verirken göstermemiz gereken hassasiyete, özene biraz olsun dikkat çekebilmektir. Bu kitapta anne babalar ve öğretmenlere yönelik yer alan her bir cümleyi kaleme alırken hep aklımda çocuklarımızı, gençlerimizi ve öğrencilerimizi tuttum.
Anne babalar, öğretmenler için çok özel bilgi, tavsiye ve tecrubeleri sunmaya çalıştığım bu kitapta; çocuklarımız, gençlerimiz ve öğrencilerimiz için birbirinden özel konu ve tavsiyeleri de bulabileceğinizi belirtmek isterim.
Çocukların yetişme sürecinde anne babaların ve öğretmenlerin belirledikleri her bir hedef, aldıkları her bir karar ve uygulamaya yönelik attıkları her bir adımda; çocukları, gençleri ve öğrencileri hesaba katarak atılmaları gerektiğine bu kitapla dikkat çekmek istedim. Çocuklar, gençler ve öğrenciler için atılan hiçbir adımın onlara rağmen değil onlar için atılmasının önemine vurgu yapmak istedim. Ve bu kitabın her bir satırında bu istek ve hedefime dair özenle kullandığım anlatım diliyle anne babaların ve öğretmenlerin yapacakları doğru hamlelerle, güzel olanı nasıl daha güzelleştirebileceklerini, olumsuz olanı nasıl pozitif olana dönüştürebileceklerinin şifrelerini vermeye özen gösterdim.
Anne babalar ve öğretmenler olarak birçok alanda faydalanacağınızı umduğum her bir yazıda çocukların gerçek hayatına anlamlı dokunuşlar yapmak için kendi küçük, manası büyük notlar çıkarılabilmesi beni mutlu edecektir. Bu kitabı okurken her bir satırda kendi geçmişinize giderek anne babalar ve öğretmenler olarak sizlerin de bir zamanlar öğrenci olduğunuz empatisini samimiyetle yapmanızı ümit ediyorum. Samimiyetle yapılmış empatinin içselleştirilmiş duygusuyla Bu Kitabı Okumalısınız diyorum. İyi okumalar dilerim.
Cengiz Azman

BU KİTABI OKUMALISINIZ / CENGİZ AZMAN için 14 değerlendirme

 1. Nurhan Genc

  Yilların öğretmeni olan değerli felsefeci Cengiz Beyin engin tecrubelerinin kaleme döküldüğü bu kitap çok faydalı bilgilerin ve izlenimlerin bizlere sunulduğu bir eser,keyifle okuyorum.
  Öğretmenler
  için değerli bir kaynak ,anne,babalar için bir kılavuz ve gençler içinde engin tecrubelerin kaleme döküldüğü bu kitap için Cengiz Azman beyefendiye teşekkür ediyorum.Yayin gurubunada bu eseri bizlere sundukları için teşekkur ederim.

 2. Nurhan Genç

  Çiçeği burnunda öğretmenler için kaynak niteliğinde olan bu eserden okurken çok büyük keyif aldım.Ogrremenler,anneler,babalar,hatta gençler için hayata dair bir çok tecrubelerin ve etkili anlatımın olduğu bu eserin bizlere büyük faydası olacağı muhakkaktır.Yazar Cengi Azman beyefendinin yeni eserlerini bu yayın gurubu aracılığıyla alma imkanı bulmuş biri olarak sizlere de teşekkür ederim.Bu ve bunun gibi yeni eserleri bizlere ulastirmanız dileğiyle🙏

 3. Ahmet Yılmaz

  Bir dostumun tavsiyesi ve hediye etmesiyle okuduğum en muhteşem kitaplardan birisiydi.
  Kitapta ortaya konulan tespitler çok özel.
  Başta genç öğretmenler, anne babalar, eğitim fakültesinde öğrenim gören öğretmen adayları olmak üzere eğitime duyarlı, problemlere yeni ve farklı çözümler arayan herkesin mutlaka okuması gerekir.
  Kitabın yazarı Cengiz Azman beyi tebrik ediyorum.
  Tecrubeleriyle eğitim alanına böyle özel ve istisnai bir eser kazandırdığı için kendisini kutluyorum.
  Başarılar dilerim.

 4. Ömer Atiş

  Severek okumaya başladığım bir kitap.Hayatin gerçeklerinden hareket edilerek kaleme alındığı için müthiş faydalı bir eser.
  Yazarı Cengiz Azman hocamıza ve yayınlanan yayın evine çok teşekkür ediyorum

 5. Hatice SMG

  Bazı şeyler anlatılmaz, yaşanırsa anlaşılır. Bu değerli eser de tıpkı öyle. Anlatılmaz, okunursa anlaşılır ve hayatıminıza dokunur.

 6. belkız

  Sabırsızlıkla cıkmasını beklediğim kitap ve çıktı . tecrübe edinebilceğiniz bir kitap herkese tavsiye ederim

 7. Sekmen Özüdoğru

  İsmi ilgimi çektiği için bu kitabı temin ettim. Kitabın ilk 30 sayfasını okuyunca kitabın adeta beni içine doğru çektiğini hissettim.
  Öğretmenlerle ilgili kısmını tüm öğretmenlerin okumasını tavsiye ederim. Harika analizler, tahliller, çözüm önerileri var.
  Kitabın anne baba kısmı muhteşem, muhteşem, mufteşem. Her anne baba mutlaka okumalı.
  Kitabın yazarı Cengiz Azman ile tanışmayı çok istiyorum.
  Tanınmış ünlü bir yazar bu kitabı yazsa on binlerce satabilecek nitelikte bir eseri kaleme almış. Tebrik ederim.

 8. Süleyman Karahan

  Geleneksel yanlış yaklaşımların okul öğrenci veli ve öğretmen bağındaki sakıncaları çok iyi bir diile ortaya koyan ve bu düzlemde olması gereken yaklaşımları cazip önermelerle sunan kitabı veli olmamama rağmen okudum ve takdir ve tebrik ettim

 9. Bahriye Yılmaz

  Bu kitabi okulalisiniz ozellikle anneler babalar ve meslegine teni baslayan ögretmenlerim icin sanki bir kilavuz gibi cok degerli bilgilere sahip tesekkurler Cengi, ögretmenim kalemine bilgini saglik

 10. Kasım Ali

  Mesleğini tutkuyla aşkla yapan kıymetli Cengiz hocamın engin bilgi ve tecrübesiyle yazılmış olan bu kitabı okunduğunuzda birçok katkı sağlayacağını rahatlıkla söyleyebilirim. Özellikle hızla değişen günümüz toplumunda eğitim konusu, anne baba, öğretmen, öğrenci ilişkisini birçok farklı yönden ele alarak incelemiş. Güncel bir eser olduğunu söyleyebilirim. Öğretmen, anne baba, ve öğrencilerin mutlaka okumasını tavsiye ederim. Kitabın üç bölümünde de çok değerli bilgiler, gözlemler, çözümler sunulmuş. Hayatın içinden örneklerle, akıcı bir dille anlatımı tavsiyeleriyle çok değerli bir kitap. Farkındalık kazanmak isteyen, daha bilinçli bir birey olmak isteyen anne baba, öğretmen ve öğrenciler Cengiz Azman hocamın BU KİTABINI OKUMALISINIZ.

 11. Hatice SMG (doğrulanmış kullanıcı)

  Bazı şeyler anlatılmaz, yaşanırsa anlaşılır. Bu değerli eser de tıpkı öyle. Anlatılmaz, okunursa anlaşılır ve hayatımıza dokunur.

 12. Murat Oktay

  Beğenerek bölüm bölüm okuduğum bir kitap oldu. Doğrudan gerçek hayata dokunan, laf kalabalığı yapmayan, oldukça faydalı bilgi ve tecrübeler içeren bir kitap. Aslında sloganda çok doğru söylenmiş, öğretmenler ve ozelikle anne-babaların edinmesi, okuması, başucu eseri yapması gerekli. Yazarın başarı ve üretkenliğinin devamını dilerim.

 13. HATİCE SAMANGÜL (doğrulanmış kullanıcı)

  Bazı şeyler anlatılmaz, yaşanırsa anlaşılır. Bu değerli eser de tıpkı öyle. Anlatılmaz, okunursa anlaşılır ve hayatımıza dokunur.

 14. Hayrullah Kaşıkçı

  Cengiz Azman beyin kitabını
  Tüm öğrencilerin anne babaların ve öğretmenlerin okumasını hassaten tavsiye ederim. Çok geniş kapsamlı, bilimsel akıl dolu. Ve çok değerli yazarların kitaplarından istifade etmiş.
  Cengiz beyi tebrik ederim. Bu çok değerli kitap Milli Eğitim Bakanlığınca okullarımıza tavsiye edilecek derecede çok kaliteli bir kaynak olma özelliğine sahiptir.
  Cengiz beyin dediği gibi bu kitabı mutlaka okumalısınız
  Selam sevgi ve saygılarımla
  (Hk Söğüt)

Değerlendirme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir